BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Skelbiamas konkursas notaro pareigoms užimti Vilniaus miesto savivaldybėje 

Data

2022 09 12

Įvertinimas
0
VIZUALAS NOT.png

Teisingumo ministerija šiandien paskelbė viešąjį konkursą vienai notaro vietai Vilniaus miesto savivaldybėje užimti. 

Ministerija, inicijuodama didesnį notarų paslaugų prieinamumą, skatindama konkurenciją bei notariato sistemos atsinaujinimą, periodiškai skelbia viešuosius konkursus notarų pareigoms užimti, taip pat organizuoja notaro kvalifikacinius egzaminus, kuriuos išlaikiusieji turi galimybę dalyvauti konkursuose notaro pareigoms užimti. 

Šių metų liepos mėnesį įsigalioję notaro kvalifikacinio egzamino organizavimo tvarkos bei konkurso eiti notaro pareigas reguliavimo pokyčiai sudaro galimybes efektyviau patikrinti pretendentų žinias, labiau atitikti kitų teisinių profesinių egzaminų laikymo tvarkas bei užtikrinti didesnį šių procesų skaidrumą. 

Šiuo metu yra naujai nustatyti du notaro kvalifikacinio egzamino laikymo etapai: egzamino raštu dalis, kurią turi laikyti visi egzamine dalyvaujantys asmenys, ir egzamino žodžiu dalis, kurią gali laikyti tik tie asmenys, kurių egzamino raštu dalies įvertinimas yra didesnis negu 7 balai.  

Atnaujinta ir viešo konkurso eiti notaro pareigas pretendentų vertinimo tvarka – dabar  notarų savivaldai suteikiama teisė dalyvauti pretendentų vertinimo procese, o siekiant skaidresnio viešo konkurso eiti notaro pareigas organizavimo ir objektyvesnio pretendentų vertinimo, nustatyti aiškūs pretendentų vertinimo kriterijai bei jų reikšmės, kuriuos turi taikyti Lietuvos notarų rūmai, vertindami pretendentus.   

Užtikrinant didesnį proceso viešumą, informacija ne tik apie organizuojamą notaro kvalifikacinį egzaminą ir viešą konkursą eiti notaro pareigas, bet ir apie komisijų personalines sudėtis skelbiama Teisingumo ministerijos interneto svetainėje. 

Ministerija primena, jog norintieji tapti notarais, iš pradžių turi išlaikyti notaro kvalifikacinį egzaminą, po to – laimėti paskelbtą viešą konkursą eiti notaro pareigas konkrečioje savivaldybėje. Notaro kvalifikacinio egzamino rezultatai galioja penkerius metus nuo egzamino išlaikymo dienos.  

Pretendentai platesnę informaciją apie viešąjį konkursą notaro vietai Vilniaus miesto savivaldybėje užimti gali rasti čia: https://bit.ly/3JMPrfi

Konkurso komisijos personalinę sudėtį galima rasti čia: https://bit.ly/3QFu1CS

Pasiteirauti apie viešąjį konkursą galima ir telefonais 8 671 85678, 8 671 85188.

Šiemet tai jau 3-iasis paskelbtas viešasis konkursas eiti notaro pareigas į 9 vietas. 2021 m. Teisingumo ministerija paskelbė viešus konkursus eiti notaro pareigas į 16 vietų.