Svarbi informacija kelionių dėl koronaviruso atsisakantiems vartotojams

Data

2020 02 11

Įvertinimas
0

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) sulaukia vartotojų skambučių ir klausimų dėl planuotų turistinių kelionių ir plintančio koronaviruso rizikų. Domimasi, kaip atsisakyti kelionių ir susigrąžinti  sumokėtus pinigus.

VVTAT informuoja, jog pagal Civilinio kodekso 6.750 straipsnį turistas gali bet kuriuo metu iki numatytos turistinės kelionės pradžios nutraukti kelionės sutartį, sumokėjęs tinkamą ir pagrįstą sutarties nutraukimo mokestį. Jis  turi teisę nemokėti sutarties nutraukimo mokesčio, jeigu kelionės tikslo vietoje ar visiškai greta atsiranda nenugalimos jėgos aplinkybių, dėl kurių gali tapti neįmanoma vykdyti kelionę ar nuvežti turistus į kelionės tikslo vietą. Tokiu atveju turistas turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinta visa už kelionę sumokėtų pinigų suma, tačiau jam nesuteikiama teisė papildomai gauti žalos atlyginimą.

Vertinant nenugalimos jėgos aplinkybes yra vadovaujamasi Užsienio reikalų ministerijos paskelbta informacija, į kurias šalis ar vietoves nerekomenduojama vykti. Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija Lietuvos piliečiams dėl sparčiai plintančio koronaviruso rekomenduoja laikinai nevykti į Kiniją (išsamiau skaitykite čia).

Vadovaudamasi šia rekomendacija, VVTAT informuoja, jog turistai gali prašyti kelionių organizatorių nutraukti sutartį ir grąžinti už kelionę į Kiniją sumokėtus pinigus, netaikant sutarties nutraukimo mokesčio.  

Rekomendacijų dėl koronaviruso grėsmės nevykti į kitas šalis šiuo metu neskelbiama, todėl tokiais atvejais galima  nutraukti sutartis, sumokant kelionių organizatoriui sutarties nutraukimo mokestį.

Visais atvejais turistams patariama kreiptis į kelionių organizatorius dėl galimybės pakeisti kelionės kryptį ar susitarti dėl kitokių sąlygų. Tikimasi, kad kelionių organizatoriai lanksčiau vertins esamą situaciją.