BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tarptautiniai ekspertai vertins Lietuvos pažangą įgyvendinant korupcijos prevencijos priemones

Data

2022 06 21

Įvertinimas
0
1111.png

Šiandien į Lietuvą atvykstantys Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro sekretoriato atstovai bei Albanijos ekspertai vertins, kaip Lietuva įgyvendina korupcijos prevencijos priemones, numatytas Jungtinių Tautų Konvencijoje prieš korupciją. 
 

„Lietuva nuosekliai siekia antikorupcinio proveržio, telkia viešojo sektoriaus, verslo ir visos visuomenės pastangas korupcijai atsparios aplinkos kūrimui. Ypatingas dėmesys yra skiriamas prevencijai, kuri yra pagrindinis kovos su korupcija ramstis. Tikimasi, kad priimti sprendimai leis užtikrinti ilgalaikį pokytį, kuris padės įtvirtinti stiprų teisinės valstybės pamatą“, – sako teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.
 
E. Jablonsko teigimu, viena svarbiausių priemonių korupcijos prevencijos srityje – Nacionalinės darbotvarkės korupcijos prevencijos klausimais 2022–2033 m. projektas, kuriame numatyti ilgalaikiai strateginio planavimo tikslai bei pažangos uždaviniai padės nuosekliai ir kompleksiškai sukurti korupcijai atsparią aplinką tiek viešajame, tiek ir privačiame sektoriuose.  
 
Birželio 21-23 dienomis hibridiniu formatu organizuojamuose susitikimuose patirtimi ir gerąja praktika dalinsis šalies valstybės įstaigų, taip pat VšĮ „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovai.
 
Lietuva 2006 m. įstatymu ratifikavo Jungtinių Tautų konvenciją prieš korupciją ir dalyvauja jos įgyvendinimo peržiūros mechanizme. 

Tikimasi, kad Lietuvos vertinimo rezultatai bus pateikti galutinėje peržiūros ataskaitoje 2022 m. pabaigoje.