BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisingumo ministerija ir Konstitucinis Teismas kviečia į netradicinę pamoką

Data

2022 09 27

Įvertinimas
0
maketai  - 2022-09-27T091232.318.png

Teisingumo ministerija kartu su Konstituciniu Teismu kviečia Lietuvos mokyklas paminėti Konstitucijos metus išskirtine pilietinio ugdymo pamoka.  
  
„Pilietinio ugdymo pamoka su Konstitucinio Teismo teisėju“ – tai iniciatyva, kurios metu mokyklų bendruomenės turės galimybę pasikviesti Konstitucinio Teismo teisėją į pilietinio ugdymo pamoką savo mokykloje.    
  
Konstitucinio Teismo pirmininkės Danutės Jočienės teigimu, moksleiviai šių pamokų metu ne tik išgirs pasakojimą apie Konstituciją kaip aukščiausiąją teisę ir jos saugomas bei ginamas vertybes, bet ir turės galimybę atvirai pabendrauti su Konstitucinio Teismo teisėjais ir susipažinti su jų darbo ypatumais bei sukaupta profesine patirtimi.   
  
 „Konstitucinio Teismo nagrinėjami klausimai gali atrodyti nutolę nuo kasdienio žmogaus gyvenimo. Tačiau taip nėra, nes Konstitucinio Teismo nutarimai keičia šalies teisės sistemą, tuo pačiu veikia ir kiekvieno žmogaus gyvenimą. Taigi šios netradicinės pilietinio ugdymo pamokos ne tik leis suprasti, kuo kiekvienam mūsų svarbi Konstitucija ir kokias vertybes ji saugo, bet ir užduoti klausimus teisėjams apie Konstitucijos aiškinimo subtilybes, teisinių žinių svarbą ar kaip, remiantis Konstitucija, galima apginti savo pažeistas teises ar laisves“, - sako D. Jočienė.  
  
Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska tiki, kad šios pamokos įkvėps mokyklos bendruomenes aktyviai prisijungti ir prie Konstitucijos egzamino, kuris šiemet – Valstybės Konstitucijos metais – turės išskirtinę prasmę. 
  
„Pilietiškumo pamoka su Konstitucinio Teismo teisėjais ne tik išplės mokinių akiratį, bet ir taps galimybe gauti atsakymus apie Konstituciją bei jos aiškinimą. Dar daugiau – tikimės, kad ši pamoka padės pasiruošti spalio 25 d. vyksiančiam Konstitucijos egzaminui. Ministerijos komanda kviečia mokyklas drąsiai domėtis ir aktyviai dalyvauti Pilietinio ugdymo pamokos su Konstitucinio Teismo teisėju iniciatyvoje“, - sako Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.  
  
Laiškų, pasakojančių kodėl ši pilietinio ugdymo pamoka turėtų vykti būtent toje mokykloje, laukiama el. paštu [email protected] iki spalio 3 dienos.   
  
Tikimasi, kad tokia pamoka ypač naudinga galėtų būti abiturientams, besirenkantiems laikyti valstybinį istorijos egzaminą, kadangi klausimai apie Konstituciją yra įtraukti į šio egzamino programą.  
  
Šįmet sukanka 100 metų, kai 1922 m. rugpjūčio 1 d.  buvo priimta pirmoji moderni, nuolatinė, demokratinio turinio Lietuvos Respublikos Konstitucija, ir 30 metų, kai 1992 m. spalio 25 d. referendume priimta dabartinė Konstitucija. Todėl 2022 m. Seimo yra paskelbti Konstitucijos metais.