BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisingumo ministerija kviečia dalyvauti atrankoje į deleguotojo nacionalinio eksperto-tyrėjo pareigas Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuratūroje

Data

2022 04 13

Įvertinimas
0
maketai  (71).png

Teisingumo ministerijos iniciatyva Lietuva pirmą kartą organizuoja atranką į deleguotojo nacionalinio eksperto-tyrėjo pareigas Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) prokuratūroje.  

TBT – tai tarptautinė teisminė institucija, įgaliota vykdyti teisingumą asmenims už ypatingai sunkius, tarptautinę visuomenę verčiančius susirūpinti nusikaltimus ir papildanti nacionalinę šalies baudžiamąją jurisdikciją.

„Lietuvai labai svarbu prisidėti prie karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui tyrimų, atliekamų TBT prokuroro. Taip pat tai unikali galimybė Lietuvos atstovui įgyti naujos profesinės patirties tarptautiniu mastu“, – teigia teisingumo ministrė E. Dobrovolska.

Kovo 7 d. TBT prokuroras kreipėsi į visas Romos statuto šalis nares su prašymu deleguoti nacionalinius ekspertus, kad būtų sudarytos sąlygos veiksmingai reaguoti atliekant prokuroro tyrimus, ypač atsižvelgiant į poreikį skubiai tirti situaciją Ukrainoje.  

Deleguotojo nacionalinio eksperto-tyrėjo darbo vieta būtų Hagoje (Nyderlandai). 

Delegavimo trukmė – 1 metai (su galimybe pratęsti iki 2 metų). 

Išlaidas, susijusias su nacionalinio eksperto-tyrėjo delegavimu, padengs Užsienio reikalų ministerija. 

Pretendentų dokumentai Valstybės tarnybos departamente priimami iki 2022 m. balandžio 25 d. el. paštu [email protected].

Atrankoje dalyvauti gali Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatyme numatyti asmenys. 

Daugiau informacijos apie atranką ir reikalavimus pretendentams galima rasti čia ir čia.