BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisingumo ministerija kviečia teikti kandidatūras į VRK narius 

Data

2021 03 10

Įvertinimas
0
VRK svetainė.png

Teisingumo ministerija kviečia teikti kandidatūras Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių vietoms užimti. Vadovaujantis VRK įstatymo nuostatomis, komisiją sudaro Seimas po eilinių ar pirmalaikių Seimo rinkimų praėjus ne mažiau kaip 140 ir ne daugiau kaip 200 dienų. 

Teisingumo ministras turi pasiūlyti dviejų asmenų kandidatūras, kurias Seimas skiria slaptu balsavimu. Kandidatai privalo turėti aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą.   

Pretendentai į Vyriausiosios rinkimų komisijos narius turi būti Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie pagal Lietuvos Seimo rinkimų įstatymą gali būti kandidatais į Seimo narius, ir per paskutinius trejus metus Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą arba referendumus nebuvo atleisti iš rinkimų ar referendumo komisijos už rinkimų ar Referendumo įstatymų pažeidimą.  

Norintieji teikti kandidatūras į Vyriausiąją rinkimų komisiją asmenys turi Teisingumo ministerijai pateikti šiuos dokumentus: 

· prašymą teikti kandidatūrą į komisijos narius;  
· gyvenimo aprašymą; 
· motyvacinį laišką; 
· asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją; 
· aukštąjį teisinį išsilavinimą pagrindžiančio dokumento kopiją. 

Dokumentus galima siųsti registruotu laišku, adresu Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius, arba el. p. [email protected] Dokumentai priimami iki 2021 m. kovo 19 d. (įskaitytinai). Dokumentų, siunčiamų registruotu paštu, išsiuntimo žyma turi būti ne vėlesnė nei 2021 m. kovo 19 d. 

Kandidatams taip pat svarbu žinoti, kad komisijos nariai darbo VRK laikotarpiu turi sustabdyti savo narystę partijose ir negali dalyvauti jų veikloje, taip pat, kad šios pareigos nesuderinamos su pareigomis kitose rinkimų ar referendumo komisijose, su kandidato į Seimo narius, kandidato į Respublikos Prezidentus ir jo patikėtinio, kandidatų į savivaldybės tarybos narius bei jų atstovų, rinkimų ar referendumo stebėtojų statusu, taip pat su Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvinės grupės referendumui surengti nario statusu. 

Taip pat kandidatai turi atsiųsti užpildytą Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaracijos formą.

Formą galima rasti šioje nuorodoje: https://bit.ly/3cmmZjU.