BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisingumo ministerija kviečia teikti kandidatūras į VRK narius 

Data

2021 05 17

Įvertinimas
0
Į SVETAINĘ.png

Teisingumo ministerija kviečia teikti kandidatūras Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nario vietai užimti. Teisingumo ministro pasiūlytą asmenį Seimas skiria VRK nariu slaptu balsavimu.  

Pretendentai į Vyriausiosios rinkimų komisijos narius turi būti Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie pagal Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymą gali būti kandidatais į Seimo narius, per paskutinius trejus Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą arba referendumus nebuvo atleisti iš rinkimų ar referendumo komisijos už rinkimų ar Referendumo įstatymų pažeidimą.  

Kandidatai privalo turėti aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą.   

Kandidatams taip pat svarbu žinoti, kad komisijos nariai darbo VRK laikotarpiu turi sustabdyti savo narystę partijose ir negali dalyvauti jų veikloje, kad šios pareigos nesuderinamos su pareigomis kitose rinkimų ar referendumo komisijose, su kandidato į Seimo narius, kandidato į Respublikos Prezidentus ir jo patikėtinio, kandidatų į savivaldybės tarybos narius bei jų atstovų, rinkimų ar referendumo stebėtojų statusu, taip pat su Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvinės grupės referendumui surengti nario statusu. 

Pretenduojantys asmenys Teisingumo ministerijai turi pateikti šiuos dokumentus: 

· prašymą teikti kandidatūrą į VRK narius;  

· gyvenimo aprašymą; 

· motyvacinį laišką; 

· asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją; 

· aukštąjį teisinį išsilavinimą pagrindžiančio dokumento kopiją. 

Taip pat kandidatai turi atsiųsti užpildytą Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaracijos formą. 

Formą galima rasti šioje nuorodoje: https://bit.ly/3cmmZjU

Dokumentus galima siųsti registruotu laišku, adresu: Gedimino pr. 30, LT-01104 Vilnius, arba el. p. [email protected] Dokumentai priimami iki 2021 m. gegužės 25 d. (įskaitytinai). Dokumentų, siunčiamų registruotu paštu, išsiuntimo žyma turi būti ne vėlesnė nei 2021 m. gegužės 25 d.