BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisingumo ministerija sveikina naujai išrinktą Advokatų tarybos pirmininką, Advokatų tarybos ir Advokatų garbės teismo narius

Data

2022 05 27

Įvertinimas
0
SVETAINĖ.png

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska Visuotiniame advokatų susirinkime sveikindama renginio dalyvius akcentavo, kad Lietuvos advokatūra yra ne tik stiprios savivaldos pavyzdys, bet ir veikli, lyderiaujanti bendruomenė, kuri, nepaisant pastaraisiais metais šalį supurčiusių iššūkių, geba nuosekliai siekti užsibrėžtų tikslų ir savo profesionalia veikla pelnyti vis didėjantį visuomenės pasitikėjimą.

„Žmonių pasitikėjimas advokatais, kitomis teisinėmis profesijomis ir pačia valstybe – ypač svarbus gyvenant karo Europoje sąlygomis. Ukrainoje tebevykdomi masiniai ir sistemingi pamatinių žmogaus teisių pažeidimai sukrėtė kiekvieną iš mūsų. Kovoje už teisingumą Ukrainai yra ir bus svarbus kiekvieno iš mūsų indėlis“, – sakė E. Dobrowolska.

Visuotiniame advokatų susirinkime ketverių metų kadencijai išrinktas naujasis Advokatų tarybos pirmininkas – juo tapo Mindaugas Kukaitis, iki šiol ėjęs Advokatų tarybos pirmininko pavaduotojo pareigas. Naujasis pirmininkas pareigas vykdys iki 2026 metų ir pakeis dvi kadencijas Lietuvos advokatų tarybai vadovavusį Igną Vėgėlę.

Taip pat  ketveriems metams išrinkta Advokatų taryba, jos nariais tapo: Tomas Bagdanskis, Jonas Saladžius, Remigijus Merkevičius, Valdemaras Bužinskas, Jurgita Judickienė, Liudvika Meškauskaitė, Romualdas Drakšas, Justas Vilys, Raimundas Jurka, Kęstutis Švirinas.

Visuotinio advokatų susirinkimo metu išrinkti nariai nuo Lietuvos advokatūros į Advokatų garbės teismą: buvęs Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, Dalia Foigt-Norvaišienė, Džiolana Tarvainytė. Kitus du narius į Advokatų garbės teismą pagal Advokatūros įstatymą skiria Teisingumo ministras.

Visuotinis advokatų susirinkimas šiemet vyksta jau 103 kartą. 

Naujausiais „Spinter tyrimai“ visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, palyginus su praėjusiais metais, gyventojų pasitikėjimas Lietuvos advokatūra paaugo nuo 6,79 iki 7,29 balo. Kartu su pasitikėjimu advokatūra, stabiliai auga ir pasitikėjimas advokatais, kuris šiais metais pasiekė 6,81 iš 10 balų.