BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisingumo ministerijos viešųjų konsultacijų baigiamajame renginyje aptarti asmens duomenų apsaugos reguliavimo ir taikymo iššūkiai 

Data

2022 06 07

Įvertinimas
0
Į svetainę.png

Šiandien Teisingumo ministerija rengia baigiamąjį viešųjų konsultacijų ciklo renginį „Asmens duomenų apsaugos iššūkiai besikeičiančiame pasaulyje“, kurio metu apibendrintos diskusijų su socialiniais partneriais metu aptartos įžvalgos ir galimi sprendimai, padėsiantys spręsti šiuo metu kylančias esamo asmens duomenų apsaugos teisinio reglamentavimo taikymo problemas. Atsižvelgiant į konsultacijų rezultatus, Vyriausybei bus pateikti siūlymai dėl galimo reguliavimo keitimo. 

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, asmens duomenų apsauga yra viena svarbiausių šiuolaikinės visuomenės vertybių, todėl labai svarbu, kad jos naudą suvoktų kuo daugiau žmonių ir ji būtų saugikliu tada, kai to išties reikia, tačiau netaptų neveikimo pretekstu. 

„Rengdami viešųjų konsultacijų ciklą siekėme kartu su socialiniais partneriais, pilietinės visuomenės, nevyriausybinių organizacijų, verslo, mokslo įstaigų atstovais ne tik įvertinti esamo teisinio reglamentavimo veikimą, bet ir rasti efektyviausius sprendimus, atliepiančius besikeičiančios visuomenės poreikius”, – sako E. Dobrowolska.

Teisingumo ministerija surengė 6 apskrito stalo diskusijas su duomenų valdytojais, duomenų tvarkytojais, duomenų subjektais bei juos atstovaujančiomis asociacijomis, kurių metu aptarė Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymą žurnalistinei veiklai, taip pat poreikį papildomai reglamentuoti vaizdo stebėjimą, biometrinių duomenų, kuriais siekiama konkrečiai nustatyti fizinio asmens tapatybę, tvarkymą, teistumo duomenų bei asmens duomenų tvarkymą mokslinių ir istorinių tyrimų tikslais.  

Atsižvelgiant į viešųjų konsultacijų rezultatus, ketinama parengti Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo pakeitimus dėl teistumo duomenų tvarkymo, svarstyti galimus Visuomenės informavimo bei kitų įstatymų pakeitimus, skatinti priežiūros institucijų tarpusavio bendradarbiavimą, parengti gaires dėl asmens duomenų teikimo žurnalistams, kuriomis vadovautųsi tiek duomenų valdytojai ir tvarkytojai, tiek ir žurnalistai, taip pat vykdyti suinteresuotų grupių informavimo veiklą, pvz., organizuojant mokymus, teikiant konsultacijas ir pan. Šias priemones numatoma parengti jau šio rudens pradžioje. 

Su viešųjų konsultacijų ciklo ataskaita galima susipažinti čia: https://bit.ly/396DdQT.

Viešosios konsultacijos dėl asmens duomenų apsaugos reguliavimo organizuotos šių metų kovo – gegužės mėnesiais.