BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisingumo ministras E. Jankevičius – kompensuojant už neįvykusius renginius svarbu išlaikyti vartotojų ir verslo interesų pusiausvyrą

Data

2020 04 22

Įvertinimas
0
koncertai.png

Karantino laiku uždraudus renginius ir susibūrimus, renginių verslas ne tik patiria didelių nuostolių, bet ir privalo grąžinti pinigus už jau nupirktus bilietus. Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ir Kultūros ministerijų pateiktam modeliui, numatančiam  kelis variantus, kaip verslas galėtų įvykdyti savo įsipareigojimus arba atsiskaityti su bilietus įsigijusiais asmenimis. Seimo bus prašoma įstatymo projektą dėl COVID-19 poveikio vartojimo sutartims, teikiant renginių organizavimo  paslaugas, svarstyti ypatingos skubos tvarka.   

„Karantino laiku sulėtėjus ekonominiam gyvenimui, neapginsime vartotojų teisių, jeigu verslui nesudarysime lankstesnių sąlygų įvykdyti sutartis ir atlyginti už patirtus nuostolius. Todėl mūsų tikslas – išlaikyti interesų pusiausvyrą, kad padėtume kultūros sektoriui, žmonės neprarastų darbo, o vartotojai susigrąžintų pinigus“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

Įstatymo projekte numatyta, kad dėl karantino draudimų neįvykus renginiui, paslaugų teikėjas per 30 dienų nuo šio draudimo panaikinimo turi teisę nustatyti kitą renginio datą. Ši data negali būti vėlesnė nei vieneri metai, kai buvo panaikintas draudimas, ir negalima iš vartotojo reikalauti jokių papildomų mokesčių prie jau sumokėtos bilieto kainos. 

Vartotojas gali nesutikti su nustatyta vėlesne renginio data ir apie tai turės pranešti per 30 dienų, praėjus nuo skelbimo apie kitą renginio datą. Tokiu atveju vartotojui gali būti suteikiamas kuponas, kurio vertė yra ne mažesnė kaip už bilietą sumokėtų pinigų suma ir jam netaikomi jokie papildomi mokesčiai. Kuponu bus galima apmokėti už bilietus į būsimus to paties paslaugų teikėjo organizuojamus renginius. Jeigu kuponas per 12 mėnesių liks nepanaudotas, asmuo per 14 dienų galės atgauti kupono vertę atitinkančią pinigų sumą.

Kai vartotojo netenkina kita renginio data ir nepavyksta susitarti dėl kompensacijos kuponų, paslaugų teikėjas privalo grąžinti už bilietą sumokėtą kainą per 14 dienų nuo nustatytos vėlesnės renginio datos. Išskyrus tuos atvejus, kai vartotojas dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, numatyta operacija, kelionė, studijos, negali dalyvauti į kitą laiką  perkeltame renginyje. 

Jeigu paslaugų teikėjas nebegali organizuoti renginio kitu laiku, jis privalo grąžinti už bilietą sumokėtą kainą, įskaitant visus mokesčius, ne vėliau kaip per 44 dienas nuo karantino metu nustatyto renginių ir susibūrimų draudimo panaikinimo.

Šis įstatymas būtų taikomas toms renginių organizavimo sutartims, kurios buvo sudarytos iki šių metų kovo 15 d. įskaitytinai, ir kai renginys turėjo įvykti per karantiną arba praėjus trims mėnesiams po karantino panaikinimo.