BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisingumo ministras E. Jankevičius – negalima varžyti žmogaus teisės nutraukti narystę partijoje

Data

2019 12 17

Įvertinimas
1

Teisingumo ministerija inicijuoja Politinių partijų įstatymo pataisas, kad nebūtų bandoma varžyti asmens teisės priklausyti vienai ar kitai politinei jėgai. Šiuo metu partijos pirmininkas ar jo įgaliotas asmuo turi pareigą atnaujinti partijos sąrašą tik du kartus per metus.

„Pastaruoju metu politinėje visuomenėje iškilo problema, kad galiojantis teisinis mechanizmas gali stabdyti žmogaus valią nutraukti narystę partijoje, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Parengėme įstatymo pataisas, leisiančias per trumpesnius terminus galutinai įgyvendinti asmens apsisprendimą išstoti iš partijos. Jokie vidiniai partiniai konfliktai neturi sudaryti dirbtinių kliūčių, norint realizuoti teisėtus politinius lūkesčius“.

Politinių partijų įstatymo pataisų projekte numatyta, kad piliečiui partijos įstatų nustatyta tvarka nutraukus narystę partijoje, jos vadovas arba jo įgaliotas asmuo privalo per 15 dienų pateikti atnaujintą politinės partijos narių sąrašą informacinėje sistemoje.

Teisingumo ministerijai taip pat būtų suteikta teisė ir sudarytos techninės galimybės, gavus asmens prašymą dėl išstojimo, išbraukti jį iš politinės partijos narių sąrašo, kuris yra tvarkomas informacinėje sistemoje.

Elektroniniu būdu per Politinių partijų sąrašų narių informacinę sistemą pateiktas prašymas nutraukti narystę politinėje partijoje būtų prilyginamas išstojimui iš partijos įstatų nustatyta tvarka.

Įstatymo pataisas numatoma pateikti svarstyti Seimo pavasario sesijoje.