>
2020-12-14

Teisingumo ministrė subūrė politinę komandą

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pristato savo politinio (asmeninio) pasitikėjimo komandą.

Naująja ministerijos kanclere tapo Gabija Grigaitė – Daugirdė, Vilniaus universiteto teisės mokslų daktarė, iki šiol dirbusi Finansų ministerijoje, Savivaldybių finansų reikalų grupės vadove. Prieš tai G. Grigaitė – Daugirdė šešerius metus buvo Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja teisės klausimais, taip pat Seime ėjo Audito komiteto patarėjos pareigas. 

Prie teisingumo ministrės politinės komandos prisijungė ir Teisingumo ministerijos Teisminės justicijos ir civilinės teisės grupei vadovavusi Jurga Greičienė. Ji yra viceministre, atsakinga už teisėkūros ir civilinės teisės klausimus. Naujoji viceministrė Teisingumo ministerijoje įvairiose pozicijose dirba nuo 2000 metų.

Viceministro pareigas eina ir Elanas Jablonskas, kuris kuruoja bausmių vykdymo sistemos sritį ir yra atsakingas už pokyčius įkalinimo įstaigose, taip pat viešųjų pirkimų pažeidimų prevenciją Teisingumo ministerijoje ir jos žinioje esančiose įstaigose bei antikorupcinės politikos įgyvendinimą. Iki šiol E. Jablonskas dirbo Lietuvos Policijoje, nuo 2012 m. buvo Vilniaus apskrities VPK Imuniteto skyriaus viršininkas, nuo 2015 m. ketverius metus buvo Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas, dirbo Kauno apskrities VPK viršininku. Pastaruoju metu buvo laikinasis Marijampolės VPK vadovas. E. Jablonskas Lietuvos teisės universitete yra įgijęs Teisės bakalauro laipsnį, Mykolo Romerio universitete – teisės ir policijos veiklos magistrą. 

E. Dobrovolska turi du patarėjus – tarptautinės teisės ir žmogaus teisių ekspertę, teisės mokslų daktarę Katažyną Bogdzevič bei socialinių mokslų teisės krypties daktarą Roką Uscilą, kuris specializuojasi mediacijoje ir bausmių vykdymo srityje. 

„Džiaugiuosi, kad komanda, su kuria jau spėjome aptarti ir pirmuosius darbus, atsineša ilgametę, vertingą ir įvairiapusę patirtį, padėsiančią mums kartu įgyvendinti ministerijos misiją ir Vyriausybės programą. Tikiu, kad dirbdami išvien galėsime imtis būtinų vertybinių ir kokybinių pokyčių teisingumo srityje bei sklandžiai juos įgyvendinti,“ – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.