BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisinių profesijų atstovai galės būti krašto apsaugos savanoriai

Data

2022 06 30

Įvertinimas
0
maketai  - 2022-06-30T214018.654.png

Šiandien Seimas pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui sudaryti galimybę teisinių laisvųjų profesijų atstovams: advokatams, advokatų padėjėjams, antstoliams, antstolių padėjėjams, notarams ir kandidatams į notarus (asesoriams) atlikti savanorišką nenuolatinę karo tarnybą. 

Šis Seimo sprendimas sudarys teisines prielaidas advokatų, antstolių bei notarų bendruomenių atstovams įgyti krašto gynybos įgūdžių, kurie reikalingi norint pasirengti ir, esant poreikiui, vykdyti Konstitucijoje įtvirtintą kiekvieno Lietuvos piliečio teisę ir pareigą ginti valstybę nuo galimo ginkluoto užpuolimo. 

Pasak E. Dobrowolskos, karo Ukrainoje akivaizdoje, turime imtis visų teisinių ir kitų valstybės apginamumą didinančių priemonių, kad kuo daugiau visuomenės grupių būtų įgiję praktinių šalies gynybos gebėjimų ir, prireikus, galėtų efektyviai vykdyti savo pilietinę pareigą – ginti Lietuvą nuo ginkluoto užpuolimo. 

Iki šiol galiojęs teisinis reguliavimas advokatams, advokatų padėjėjams, antstoliams, antstolių padėjėjams, notarams ir kandidatams į notarus (asesoriams) nustatė tam tikrus veiklos ribojimus, kaip draudimą dirbti kitą darbą, užsiimti kita veikla ar eiti kitas pareigas ir gauti už tai atlygį, išskyrus tam tikras išimtis, į kurių sąrašą galimybė atlikti savanorišką nenuolatinę karo tarnybą nepatenka. 

Teisingumo ministerija taip pat dėkoja Lietuvos advokatūros Advokatų tarybai už atkreiptą dėmesį į šį teisinio reguliavimo aspektą ir išsamią teisės normų, reglamentuojančių advokato profesinę veiklą ir savanoriškąją nenuolatinę karo tarnybą, analizę.