BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vakcinacijos skatinimui įkalinimo įstaigose – papildomos priemonės

Data

2021 06 30

Įvertinimas
1
VAKCINAC. Viz.png

Teisingumo ministerija inicijuoja papildomas motyvacines priemones pavaldžiose institucijose didinti vakcinacijos apimtis. Bausmių vykdymo sistemoje dirbantiems pareigūnams po vakcinacijos bus suteikta papildoma atostogų diena. Suimtiesiems ir įkalintiems – papildoma trumpalaikio pasimatymo galimybė.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, toks sprendimas priimtas, atliepiant valstybės lūkestį dėl aktyvesnės vakcinacijos. Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos yra didžiausia ministerijai pavaldi įstaiga. Čia dirba per tris tūkstančius pareigūnų ir yra per penkis tūkstančius bausmes atliekančių nuteistųjų.

Gerėjant situacijai, negalime pamiršti dar nepasiekto visuotinės vakcinacijos tikslo. Kiekvienas turime prisiimti atsakomybę, ypatingai už tas sritis, kuriose galime pasiekti pokytį. Siekiame, kad bausmių vykdymo sistemoje dirbantys pareigūnai dirbtų saugioje aplinkoje, o įkalintieji ir jų artimieji galėtų matytis, nesukeliant papildomų grėsmių sau ir aplinkiniams”, – teigia Evelina Dobrovolska.

Šiuo metu įkalinimo įstaigose vykdoma masinė nuteistųjų vakcinacija, pasitelkiant ir savivaldybių skiepijimo punktus. Paskiepytų gretose yra beveik pusė pareigūnų ir trečdalis įkalintųjų. 

Prie Teisingumo ministerijai pavaldžių įstaigų priskiriamos: Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Lietuvos teismo ekspertizės centras, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba. Jose taip pat rengiamos papildomos darbuotojų skatinimo priemonės.