BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Visuomenei pristatomas teisinis leidinys tautinių mažumų tematika

Data

2021 03 04

Įvertinimas
0
leidinys2.png

Kovo 5 d. nuotoliniu būdu įvyks teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos kartu su Tautinių mažumų departamentu parengto leidinio „Tautinių mažumų teisinis reglamentavimas“ pristatymas. 

Teisingumo ministrės E. Dobrovolskos teigimu, šis teisės aktų sąvadas neabejotinai bus įdomus ir naudingas tautinėms bendruomenėms, teisininkams, žmogaus teisių gynėjams, sprendimų priėmėjams, studentams ir visiems, besidomintiems Lietuvos tautinių mažumų tema.

2020 m. parengtame teisės aktų sąvade išsamiai pateikiami ne tik Lietuvos teisės aktai, apibrėžiantys tautinių mažumų gyvenimą nuo valstybės Konstitucijos iki politikos strategijų ir veiklos planų, bet ir dvišaliai, tarptautiniai susitarimai, kuriais mūsų šalis prisiėmė įsipareigojimus tiek Lietuvos tautinėms mažumoms, tiek ir kitoms valstybėms bei tarptautinėms organizacijoms.

Antroje sąvado dalyje pirmą kartą yra surinkti į lietuvių kalbą išversti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos dokumentai atskiromis tautinių mažumų teisių temomis, turintys tiesioginės įtakos Lietuvos tautinių mažumų gyvenimui. Nors šios rekomendacijos leidžiamos jau ilgą laiką, vis dėlto iki šiol jos nebuvo prieinamos lietuvių kalba, o tai apsunkindavo Lietuvos tautinių mažumų atstovų galimybes su jomis susipažinti.

Leidinio sudarytojai viliasi, kad leidinys taps praktiniu įrankiu tautinių mažumų atstovams, identifikuojant ir įgyvendinant savo teises ir teisėtus lūkesčius, ir leis sistemingai vertinti egzistuojantį teisinį reglamentavimą šioje srityje.

Pristatyme dalyvaus teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė, Lietuvos diplomatė, humanitarinių mokslų daktarė, buvusi Tautybių departamento prie LRV generalinė direktorė Halina Kobeckaitė, ESBO aukščiausiojo komisaro tautinių mažumų klausimais patarėja teisės klausimais Elžbieta Kuzborska, mokslininkai, tautinių bendruomenių atstovai.

Pristatymas vyks kovo 5 d. 16 val. Microsoft Teams platformoje.

Registracija į pristatymą čia