Visos naujienos

RSS Spausdinti
Vartotojai.png
2020 10 21
Geresnei vartotojų teisių apsaugai – naujos priemonės

Skatinti taikų vartojimo ginčų sprendimą, o už nesąžiningas sutarčių sąlygas numatyti atsakomybę – tokių tikslų vartotojų naudai siekiama, tobulinant šiuo metu galiojančius teisės aktus. Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtam Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisų projektui, reglamentuojančiam, kad pardavėjas ar paslaugų teikėjas turėtų atlyginti ginčų...

724_1ccf2c0074eae366fb4463effb707d5f.jpg
2020 10 19
Skelbiama kandidato į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjus atranka

Teisingumo ministerija informuoja, kad skelbiama kandidato į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjus, kurį į pareigas siūlo Lietuvos Respublika, atranka. Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjas, kurį į pareigas siūlo Lietuvos Respublika bus skiriamas Europos Sąjungos teisės nustatytam laikotarpiui. Preliminariai Lietuvos Respublikos pasiūlytas...

Pagalba.jpg
2020 10 19
Bausmę atlikusius žmones į gyvenimą laisvėje lydės socialiniai darbuotojai ir nevyriausybinės organizacijos

Nuo naujų metų kiekvienoje pataisos įstaigoje pradės dirbti kvalifikuoti socialiniai darbuotojai, kurie asmens integracija pradės rūpintis šiam dar tik ruošiantis palikti įkalinimo įstaigą. Visa informacija apie bausmę atlikusiojo paslaugų poreikius ir situaciją bus perduodama savivaldybei, į kurią...

STAIII.png
2020 10 15
Teisingumo ministras E. Jankevičius: „Žinau savo teises" – teisinių žinių čempionatas visiems

Šiandien Varėnos viešojoje bibliotekoje duotas startas išmaniajam teisinių žinių konkursui   „Žinau savo teises“, kuriame gali dalyvauti ir moksleiviai, ir suaugę. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas ir Varėnos meras Algis Kašėta dalyvavo mobiliosios aplikacijos...

Mokestiniai gincai.png
2020 10 13
Mokestiniuose ginčuose – spartesnė nagrinėjimo tvarka

Seimas pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui patobulinti mokestinių ginčų nagrinėjimo tvarką. Įstatymų pataisų pakete numatyta išplėsti Mokestinių ginčų komisijos kompetenciją, kad ši privaloma ikiteismine tvarka spręstų ir ginčus, kilusius dėl Aplinkos apsaugos departamento administruojamų mokesčių. 

Vel..jpg
2020 10 09
E. Jankevičius – ES reikia laikytis bendro požiūrio, perkeliant trečiosiose šalyse nuteistus jos piliečius

Europos Sąjungos šalių Teisingumo ministrų tarybos nuotoliniame posėdyje šiandien buvo svarstomas Lietuvos iniciatyva įtrauktas klausimas dėl kalinamų nuteistųjų perdavimo iš trečiųjų šalių į jų pilietybės valstybę. 

SANTUOKA.png
2020 10 06
Prašymų tuoktis pateikimas – nuotoliniu būdu

Prašymą įregistruoti santuoką bus galima paduoti nuotoliniu būdu, siųsti registruotu paštu ar per kurjerį. Tokį patogesnį dokumentų pateikimo variantą numato įteisinti Teisingumo ministerija, parengusi Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių pakeitimo projektą.  

TM.png
2020 10 05
Siūloma tiksliau apibrėžti laikinojo sulaikymo tvarką ir sustiprinti asmens teisę apginti savo laisvę

Teisingumo ministerija parengė įstatymo pataisas, kurios aiškiau ir tiksliau apibrėžia žmogaus laikinojo sulaikymo pagrindus ir procedūras.      

Foto TM 2.png
2020 09 30
Teisingumo ministras E. Jankevičius: gyventojų teisėms ginti – geriausi teisininkai

Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui didinti įkainius už suteiktą antrinę teisinę pagalbą ar mediaciją advokatams ir mediatoriams. Bazinis dydis, kuris taikomas apskaičiuojant užmokestį už šias paslaugas, didės nuo 16 iki 18 eurų. 

391_a0976a15e8161845106a218dc600490b.jpg
2020 09 29
Siūloma sureguliuoti Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjų skyrimo tvarką

Seimas pritarė Teisingumo ministerijos parengtam įstatymų paketui, kuriuo siūloma reglamentuoti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjų, į šio teismo ad hoc teisėjų sąrašą bei Europos Sąjungos Teisingumo Teismui padedančių generalinių advokatų kandidatūrų pateikimą.

345_3ca7dbd5a0d9ad17f8c92eb9d4d46fa7.png
2020 09 29
Kurti atskirą užprotestuotų vekselių registrą, nėra tikslinga

Seimas pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui atsisakyti prievolės notarams tvarkyti užprotestuotų vekselių viešą registrą ir informaciją apie šiuos vekselius skelbti Notarų rūmų interneto svetainėje, nes tai netikslinga ir neturi jokios praktinės reikšmės.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 15 Pirmyn