BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacija dėl trečiųjų šalių piliečių atvykimo į Lietuvą sudaryti santuokos

Tiems asmenims, kurie atvyksta iš trečiųjų šalių registruoti savo santuoką Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigose, turėdami asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas viena iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“ ar „Vaxzevria“) pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schemą yra baigtas, teisingumo ministrės leidimas nėra reikalingas. Dokumentai apie atliktą vakcinaciją turi būti parengti viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų.

Nevakcinuotiems trečiųjų šalių piliečiams, norintiems atvykti į mūsų šalį susituokti, kaip ir anksčiau, privalu gauti teisingumo ministro leidimą. 

Informacija, kurią svarbu pateikti prašyme, norint trečiųjų šalių piliečiui atvykti į Lietuvą sudaryti santuokos. 

Prašyme turi būti nurodyta:

- pareiškėjo vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas, elektroninio pašto adresas, telefono numeris; 

- užsieniečio vardas, pavardė, pilietybė, valstybė, iš kurios ketinama atvykti į Lietuvą ir valstybės, per kurias bus vykstama; 

- informacija ir priežastys, kuriomis grindžiamas užsieniečio atvykimo į Lietuvą būtinumas, atvykimo tikslas;

- informacija apie susijusius su šiuo tikslu veiksmus, atliktus iš anksto iki planuojamo atvykimo; priežastys, dėl kurių svarbumo būtina atvykti ir atvykimas negali būti atidėtas;

- informacija, kiek laiko užsienietis planuoja būti Lietuvoje, kita, pareiškėjo nuomone, svarbi informacija, pagrindžianti užsieniečio atvykimo į Lietuvą būtinumą;

- informacija apie numatomą užsieniečio atvykimo datą ir valstybės sienos kirtimo punktą; 

- atvykstančio užsieniečio izoliavimosi Lietuvoje vieta; 

- atvykstančio užsieniečio ar jį kviečiančio asmens įsipareigojimas užtikrinti sveikatos apsaugos ministro įsakymų, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų ir kitų teisės aktų nuostatų dėl izoliacijos ir kitų reikalavimų užsieniečiams laikymąsi; 

- asmens, į kurį Teisingumo ministerija gali kreiptis dėl prašyme nurodytos informacijos ar kitų klausimų ir kuriam bus siunčiamas leidimas, vardas, pavardė, elektroninio pašto adresas ir telefono numeris. 

  • Prašymą Teisingumo ministerijai reiktų pateikti raštu. Prašymas, atsiųstas elektroninėmis priemonėmis, turi būti pasirašytas elektroniniu parašu, nuskenuotas arba nufotografuotas. 
  • Rekomenduotina dėl teisingumo ministro leidimo į Teisingumo ministeriją kreiptis tik po to, kai civilinės metrikacijos įstaigoje bus priimtas prašymas įregistruoti santuoką bei paskirta jos registravimo data. 
  • Civilinės būklės aktų registravimo taisyklėse yra numatyta galimybė norintiems susituokti asmenims pateikti pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai nustatytos formos prašymą įregistruoti santuoką (su visais reikalingais dokumentais) jiems fiziškai neatvykstant į civilinės metrikacijos įstaigą, tai yra, registruotu paštu, per kurjerį ar elektroninio ryšio priemonėmis. 
  • Sprendžiant klausimą dėl leidimo išdavimo, vertinama visuma aplinkybių, pagrindžiančių būtinumą neatidėliojant leisti atvykti konkrečiam asmeniui. Sužadėtiniams leidimas išduodamas, kai jie atvyksta į savo santuokos registravimo ceremoniją ir kai santuokos registravimo negalima nukelti vėlesniam laikui. 
     
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-12