BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baudžiamoji justicija

Teisingumo ministerija atlieka teisės aktų, susijusių su baudžiamąja teise, baudžiamojo proceso teise, taikymo efektyvumo bei tobulinimo perspektyvų analizę. Teikia teisines išvadas bei pasiūlymus dėl  teisinio reguliavimo baudžiamojo proceso srityje tobulinimo, atsižvelgiant į žmogaus ir piliečio teisių bei laisvių, visuomenės ir valstybės interesų apsaugos būtinumą; dalyvauja įvertinant teisės aktus baudžiamosios teisės, baudžiamojo proceso teisės srityse, organizuoja pasiūlymų dėl šių teisės aktų pakeitimo (tobulinimo) ar pripažinimo netekusiais galios.

Susiję teisės aktai

Teisingumo ministerija, atsižvelgdama į valstybės vykdomas nusikalstamumo kontrolės formas, baudžiamosios politikos kryptis, tarptautinius įsipareigojimus bei tarptautinio bendradarbiavimo vystymosi tendencijas, rengia arba padeda kartu su kitomis valstybės institucijomis rengti Lietuvos Respublikos baudžiamojo įstatymo teisės normų priėmimo, keitimo ar panaikinimo teisės aktų projektus, susijusius su nusikalstamų veikų kriminalizavimu, nusikalstamos veikos sudėties požymių keitimu, nusikalstamų veikų dekriminalizavimu, taip pat Lietuvos Respublikos baudžiamajame įstatyme numatytų teisinių padarinių, kylančių įvykdžius nusikalstamą veiką, keitimu.


Susiję teisės aktai

Teisingumo ministerija atlieka teisės aktų, susijusių su bausmių vykdymo teise ir suėmimo vykdymu, taip pat Kalėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos veiklos klausimais ir jų taikymo, teisės normų būklės bei jų efektyvumo, taip pat jų vystymosi perspektyvų analizę. Ministerija padeda organizuoti ir koordinuoti bausmių ir suėmimo vykdymą, nuteistųjų integravimą į visuomenę; analizuoja Kalėjimo departamento ir jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių veiklą, taip pat rengia teisės aktų projektus bausmių vykdymo teisės ir suėmimo vykdymo srityse, teikia pasiūlymus dėl teisės aktų pakeitimo (tobulinimo) ar pripažinimo netekusiais galios, atlieka teisės aktų, susijusių su bausmių ir suėmimo vykdymu, analizę bei teikia išvadas ir kt.


Susiję teisės aktai

Bausmių vykdymo sistemos pertvarka
 

Teisingumo ministerija analizuoja teisės aktų, reguliuojančių probaciją, efektyvumą, vertina ir apibendrina užsienio valstybių probacijos vykdymo praktiką, koordinuoja probacijos teisinės ir institucinės sistemos kūrimą, padeda organizuoti nuteistųjų, kuriems paskirta probacija, integravimą į visuomenę.

Susiję teisės aktai
 

Teisingumo ministerija rengia teisės aktų, reguliuojančių tarnybą Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose, taip pat šių įstaigų pareigūnų teisinę padėtį ir socialines garantijas, projektus.

Susiję teisės aktai

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-20