Pramoninės nuosavybės apsauga
Pramoninės nuosavybės apsauga
- Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymas
- Lietuvos Respublikos patentų įstatymas
- Lietuvos Respublikos dizaino įstatymas
- Lietuvos Respublikos patentinių patikėtinių įstatymas
- Lietuvos Respublikos puslaidininkių gaminių topografijų teisinės apsaugos įstatymas
- Lietuvos Respublikos mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą įstatymas
- Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. birželio 17 d. nutarimas Nr. 623 „Dėl Intelektinės nuosavybės apsaugos koordinavimo komisijos sudarymo“
- Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2022 m. gruodžio 2 d. įsakymas Nr. 1R-391 „Dėl teisingumo ministro 2018 m. birželio 21 d. įsakymo Nr. 1R-105 „Dėl Patentinių patikėtinių kvalifikacijos egzamino komisijos sudarymo“ pakeitimo“
- Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2022 m. vasario 22 d. įsakymas Nr. 1R-56 „Dėl 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos intelektinės nuosavybės plėtros programos pažangos priemonės Nr. 13-001-01-10-01 „Sukurti ir įveiklinti intelektinės nuosavybės apsaugos paskatų sistemą“ aprašo patvirtinimo“
- Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2006 m. kovo 27 d. įsakymas Nr. 1R-100 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro nuostatų patvirtinimo”
- Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2019 m. vasario 28 d. įsakymas Nr. 1R-89 „Dėl Leidimų naudoti Lietuvos Respublikos oficialius simbolius ar juos mėgdžiojančius žymenis prekių ženkluose ir dizaine suteikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“
- Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2018 m. balandžio 26 d. įsakymas Nr. 1R-73 „Dėl patentinių patikėtinių kvalifikacinio egzamino“
- Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2018 m. balandžio 4 d. įsakymas Nr. 1R-63 „Dėl Patentinių patikėtinių profesinės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo taisyklių patvirtinimo“
Pramoninės nuosavybės apsauga
Institucija: Valstybinis patentų biuras
Intelektinės nuosavybės apsaugos koordinavimo komisija yra kolegiali institucija, kurios užduotis koordinuoti valstybės institucijų ir įstaigų veiksmus intelektinės nuosavybės apsaugos srityje.
Intelektinės nuosavybės apsaugos koordinavimo komisijos funkcijos:
1. Teikia valstybės institucijoms pasiūlymus dėl intelektinės nuosavybės politikos formavimo;
2. Teikia valstybės institucijoms ir įstaigoms bei kitoms organizacijoms pasiūlymus dėl jų veiklos tobulinimo intelektinės nuosavybės apsaugos srityje ir dėl valstybės institucijų ir įstaigų veiklos tikslų, uždavinių ir priemonių, susijusių su intelektine nuosavybe, nurodytų strateginio planavimo dokumentuose;
3. Analizuoja ir vertina švietimo (bendrojo ugdymo ir studijų) apie intelektinę nuosavybę, visuomenės informavimo apie intelektinę nuosavybę, intelektinės nuosavybės teisių įgyvendinimo ir gynimo, įskaitant šių teisių įgyvendinimą ir gynimą elektroninėje erdvėje, piratavimo ir prekių klastojimo prevencijos rezultatus ir teikia valstybės institucijoms ir įstaigoms bei kitoms organizacijoms pasiūlymus dėl veiksmų šiose srityse;
4. Teikia valstybės institucijoms ir įstaigoms bei kitoms organizacijoms pasiūlymus dėl verslo, ypač smulkiojo ir vidutinio, subjektų skatinimo naudoti intelektinės nuosavybės teises.
Intelektinės nuosavybės apsaugos koordinavimo komisijos sudėtis.
Intelektinės nuosavybės apsaugos koordinavimo komisijos posėdžio protokolas (2021 m. balandžio 9 d.)
Interneto svetainėje intelektine.lt rasite platesnę visų institucijų informaciją autorių teisių srityje.
Tai puikus informacinis įrankis, jeigu Jūs esate moksleivis, studentas ar mokslininkas. Svetainėje esanti informacija padės susikurti intelektinės nuosavybės portfelį, palengvins verslo procesus, didins Jūsų konkurencingumą, jei esate verslo atstovas.
Čia paprasta, suprantama kalba pateikta informacija į rūpimus klausimus bei yra galimybė pasinaudoti nuotolinėmis ekspertinėmis konsultacijomis.
Svetainėje rasite svarbiausias naujienas, artimiausius renginius, aktualijas, mokymus, susijusius su:
▪autorių ir gretutinėmis teisėmis;
▪prekių ženklais ir dizainu;
▪patentais ir topografijomis;
▪komercinėmis paslaptimis ir juridinių asmenų pavadinimais;
▪augalų veislėmis ir geografinėmis nuorodomis.