BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Sklandytuvo „LAK-17AT“, SE-UUL, pavojingas incidentas

2019-05-04
A-19/08
Greitkelis į pietus nuo Buroso, Švedijos Karalystė

2019 m. gegužės 4 d. apie 11 val. 10 min. UTC į pietus nuo Buroso, Švedijos Karalystėje, sklandytuvo „LAK-17AT“, nacionalinis ir registracijos ženklai SE-UUL, pilotas negalėdamas pasiekti aerodromo nusprendė nusileisti kitoje nusileidimui tinkamoje vietoje. Sklandytuvo pilotui nepavyko užvesti sklandytuvo variklio. Pilotas supratęs, kad nepasieks nusileidimui tinkamos vietos buvo priverstas nusileisti ant greitkelio. Nusileidimo metu sklandytuvas liemens apatine dalimi kliudė automobilio stogą, o kairės sparno pusės galiuku kliudė kitą automobilį. Sklandytuvo pilotas nukreipė sklandytuvą į pakelės griovį ir sklandytuvas sustojo prieš kelio ženklą. Pavojingo incidento metu sklandytuvui ir automobiliams padaryta nedidėle žala. Sužeistų asmenų nebuvo.

Pavojingo incidento saugos tyrimą atlieka Švedijos Karalystės saugos tyrimų institucija (Statens haverikommission – SHK).

Lietuvos Respublika, kaip sklandytuvo projektavimo ir gamybos valstybė, šio pavojingo incidento saugos tyrimui paskyrė įgaliotąjį atstovą ir jo techninį patarėją.

Tyrimo eiga
2019-05-08 Gautas pranešimas apie pavojingą incidentą
2019-05-08 Paskirtas įgaliotasis atstovas ir jo techninis patarėjas
2019-09-06 Gautas ataskaitos projektas pastaboms pateikti
2019-10-29 Galutinė ataskaita (švedų k.) arba čia

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-12