BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nuo 2020 m. gegužės 1 d. keičiasi reikalavimai dėl pranešimų apie laivų avarijas ir incidentus

Nuo 2020 m.  gegužės 1 d. įsigalioja naujos redakcijos Pranešimų apie laivų avarijas ir incidentus teikimo tvarkos aprašas. Apraše numatyta, kad Laivo avarijai ar incidentui įvykus Lietuvos Respublikai priskirtame paieškos ir gelbėjimo rajone Baltijos jūroje, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Šventosios jūrų uoste, Būtingės naftos terminalo akvatorijoje ir prieigose ar su Lietuvos valstybės vėliava plaukiojančiam laivui patyrus avariją ar incidentą už Lietuvos Respublikai priskirto paieškos ir gelbėjimo rajono Baltijos jūroje ribų, laivybos bendrovė ar laivo kapitonas apie laivo avariją ar incidentą nedelsdami skubiausiu ir tinkamiausiu būdu privalo pranešti teisingumo ministro paskirtam laivų avarijų ir incidentų tyrimų vadovui.

Apraše taip pat numatyta, kad Lietuvos transporto saugos administracija, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, valstybės įmonė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir (arba) kiti asmenys arba subjektai, gavę informaciją apie laivo avariją ar incidentą, privalo nedelsdami skubiausiu ir tinkamiausiu būdu informuoti teisingumo ministro paskirtą laivų avarijų ir incidentų tyrimų vadovą, taip pat perduoti visą gautą su laivo avarija ar incidentu susijusią informaciją.

Už nepranešimą apie laivo avariją ar incidentą, Administracinių nusižengimų kodekso 401 straipsnio 1 dalyje numatyta administracinė atsakomybė.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-12