Visos naujienos

TM spaudos konf 21-11-26.png
2021 11 26
E. Dobrovolska: bausmių vykdymo sistemos pertvarka būtina – laukiame ir profesinių sąjungų pasiūlymų

Šiandien Teisingumo ministerijoje vykusios spaudos konferencijos metu pristatyti Bausmių vykdymo sistemos svarbiausi iššūkiai, siektini tikslai ir veiklos efektyvinimo galimybės.

not4.png
2021 11 25
Didinamas notarinių paslaugų prieinamumas: notarų gretas papildys dar 5 notarai

Šią savaitę Teisingumo ministerijos inicijuotame viešame konkurse notarų vietoms užimti iš daugelio pretendentų atrinkti 5 nauji notarai: 4 notarai dirbs Vilniaus miesto savivaldybėje, 1 Vilniaus rajono savivaldybėje. Ministerija siekia sudaryti palankesnes sąlygas notarų konkursuose dalyvauti kuo daugiau asmenų, todėl pageidavusieji dalyvauti ...

I SVETAINĘ.png
2021 11 25
Teisingumo ministerija jungiasi prie tarptautinės iniciatyvos kovoje su smurtu prieš moteris  

Šiandien ministerijos pastatas nušvito oranžine spalva, simbolizuojančia šviesesnę ateitį be smurto ir nepritarimą visų formų smurtui prieš moteris.

prokurat3.png
2021 11 24
Europos prokuratūra bendradarbiaus ir su jos steigime nedalyvaujančiomis ES valstybėmis

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtiems teisės aktų projektams, kurie skirti papildyti teisinį reguliavimą nacionalinėje teisėje, susijusį su Europos prokuratūros galimybėmis bendradarbiauti su jos steigime nedalyvaujančiomis ES valstybėmis.

rekomendacijos3.png
2021 11 24
Įsigaliojo aiškesnės, pavyzdžiais pagrįstos rekomendacijos teisės aktų projektams rengti 

Lapkričio 19 d. įsigaliojo nauja redakcija išdėstytos Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijos, kurios aktualios ne tik teisėkūros srityje dirbantiems teisininkams, bet ir kiekvienam teisės aktų projektų rengėjui.

Į SVETAINĘ.png
2021 11 23
Seime patvirtintos veiksmingesnės priemonės kovai su pinigų plovimo nusikaltimais

Seime palaikymo sulaukė Teisingumo ministerijos siūlymas už pinigų plovimą baudžiamąją atsakomybę taikyti ne tik tais atvejais, kai turtas įgytas nusikalstamu būdu, bet ir tada, kai šis buvo gautas asmeniui dalyvaujant nusikalstamoje veikoje.

Copy of Untitled.png
2021 11 19
Marijampolės pataisos namams – 90 metų. Ką liudija kalėjimo sienos?

1930 m. archyviniai dokumentai liudija, kad architektui Vytautui Landsbergiui – Žemkalniui pavedama sudaryti Marijampolės kalėjimo, skirto apie 180 kalinamųjų, statybos projektą. 1931 m. rudenį naujai pastatytame kalėjime buvo apgyvendinti pirmi nuteistieji.

Viz JT 2.png
2021 11 19
JT Komitetas prieš kankinimus sveikina Lietuvos pažangą užtikrinant žmogaus teises 

Lapkričio 17-19 dienomis Lietuvos delegacija, vadovaujama teisingumo viceministro Elano Jablonsko, JT Komiteto prieš kankinimus nariams pristatė šalies pažangą įgyvendinant 1984 m. JT Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą, ataskaitą.

intlektinė2.png
2021 11 17
Intelektinės nuosavybės kūrimo ir naudojimo skatinimui – naujos priemonės  

Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtai Intelektinės nuosavybės plėtros programai. Siūlomomis priemonėmis siekiama skatinti intelektinės nuosavybės kūrimą ir naudojimą, didinti visuomenės informuotumą ir žinias, kaip ją tinkamai apsaugoti, didinti intelektinės nuosavybės apsaugos priemonių prieinamumą.

Copy of Untitled.png
2021 11 17
Lietuvoje - jau penktieji Pusiaukelės namai, šįkart atidaryti Panevėžyje

Panevėžyje duris atvėrė Pusiaukelės namai nuteistiesiems. Tai specialus Panevėžio pataisos namų padalinys, kuriame nuteistieji bus intensyviai rengiami paleidimui iš įkalinimo įstaigos. Panevėžyje įsikursiantys Pusiaukelės namai skirti dvidešimčiai nuteistųjų – vyrams ir moterims.

Petvarka II.png
2021 11 15
Startuoja antrasis bausmių vykdymo sistemos reformos etapas

Šiandien Teisingumo ministerija suinteresuotoms institucijoms ir socialiniams partneriams pateikė Bausmių vykdymo kodekso ir su juo susijusių įstatymų pakeitimų projektus, kurie leis sumažinti biurokratiją ir efektyvinti bausmių vykdymo sistemos valdymą bei atlieps prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus.

FB PROBAC.png
2021 11 09
Seime po pateikimo pritarta Teisingumo ministerijos iniciatyvai – bus stiprinama ir modernizuojama probacijos veikla 

Numatoma suteikti Lietuvos probacijos tarnybai daugiau autonomiškumo, efektyvinti probacijos vykdymą bei pataisos įstaigų pareigūnų veiklos organizavimą.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 17 Pirmyn