2025-01-27

Šiandien minime Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir 80-ąsias Aušvico koncentracijos stovyklos išvadavimo metines

Šiandien minime Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir 80-ąsias Aušvico koncentracijos stovyklos išvadavimo metines. 

Drauge su Lietuvos žydų bendruomene prisimename Holokausto aukas, liudytojus ir gelbėtojus.

„Šiandien liūdime dėl Antrojo pasaulinio karo metais nacių ir jų kolaborantų sistemingai persekiotų ir pačiu žiauriausiu būdu nužudytų šešių milijonų žmonių. Gerbiame aukų atminimą, didvyrių, pasipriešinusių blogiui, drąsą. Mūsų visų moralinis imperatyvas – dėti visas pastangas, kad pasaulyje tai niekada daugiau nebepasikartotų, todėl turime niekada to nepamiršti. Kad nepamirštume, turime kalbėti ir dalintis tuo su ateities kartomis. Taip pat labai svarbu atmesti visus bandymus ignoruoti, neigti ar iškraipyti istoriją“, – sako teisingumo ministras Rimantas Mockus.

2005 metais Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja pripažino šiuos įvykius genocidu, pasmerkė juos ir sausio 27 dieną paskelbė Holokausto aukų atminimo diena. Ši diena skirta ne tik žuvusiems pagerbti, bet ir skatinti švietimą apie Holokaustą, užkirsti kelią bet kokiam genocidui ateityje. 

Jungtinių Tautų rezoliucija ragina valstybes priimti politinius sprendimus, kurie užtikrintų, kad niekada daugiau nesikartotų tokie nusikaltimai prieš žmoniją.