Rita Tamašunienė: Būtina mažinti teismų darbo krūvį ir trumpinti procesų trukmę
Teisingumo ministrė Rita Tamašunienė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo metinio pranešimo renginyje akcentavo glaudesnio bendradarbiavimo svarbą skatinant mediaciją, didinant teisinį raštingumą, ieškant būdų mažinti teismams tenkančių funkcijų naštą.
„Pagarbus ir aiškiai apibrėžtas institucinis dialogas gali padėti laiku identifikuoti teisės spragas, reguliavimo trūkumus ar prieštaravimus. Tai leidžia Teisingumo ministerijai operatyviai inicijuoti reikalingus pokyčius ir taip stiprinti visos teisės sistemos kokybę. Matome galimybių dar glaudžiau bendradarbiauti ir visuomenės teisinio švietimo srityje – skatinant mediaciją, didinant teisinį raštingumą, ieškant būdų mažinti teismams tenkančių funkcijų naštą. Tai yra bendras mūsų tikslas – efektyvesnė, prieinamesnė ir visuomenei suprantamesnė teisingumo sistema”, – pabrėžė R. Tamašunienė.
Teisingumo ministrė dalyvavo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo organizuotame metinio pranešimo renginyje „Teismo autoritetas ir pasitikėjimas juo: teismo (teisėjo) nepriklausomumo ir nešališkumo principo įgyvendinimo praktiniai aspektai“.
Atnaujinimo data: 2026-03-27
Taip pat skaitykite:
Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje registruota mažiau gimusių vaikų nei pernai
Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje įregistruota 6,2 tūkstančio santuokų
Registruojant testamentus moterys gerokai aktyvesnės už vyrus
Teisingumo ministerija inicijavo Antano Kandroto ekstradicijos procedūrą



