2026-01-29

Teisingumo viceministrė Barbara Aliaševičienė dalyvavo diskusijoje dėl statybos dalyvių atestavimo

Teisingumo viceministrė Barbara Aliaševičienė, dalyvaudama diskusijoje dėl statybos dalyvių atestavimo, akcentavo, kad Teisingumo ministerija šiuo metu didelį dėmesį skiria jau veiklą vykdančių asmenų teisėtų lūkesčių apsaugai ir siekia nustatyti pakankamus pereinamuosius laikotarpius pasiruošti naujam reguliavimui.

Viceministrės teigimu, atestavimo reglamentavimo kontekste labai svarbu užtikrinti jau pradėtų atestavimo procedūrų pabaigimą pagal tą reguliavimą, pagal kurį jos ir buvo pradėtos.

„Pats atestavimo reikalavimas ir esminės jo sąlygos privalo būti įtvirtinti įstatyme. Institucija, siekdama nustatyti atestavimą ar griežtinti jo sąlygas, visais atvejais privalės pagrįsti to poreikį ir įrodyti siūlomo reguliavimo proporcingumą ir būtinumą siekiamiems tikslams pasiekti“, – pabrėžė B. Aliaševičienė.

Diskusiją organizavo asociacija „Lietuvos keliai“.