Nukentėjusiems nuo nusikaltimų

Jeigu tapote nusikaltimo auka arba nusikaltimo liudininku, pranešti galite atvykę į artimiausią policijos komisariatą arba pateikdami skundą internetu.

Jeigu nukentėjote nuo nusikaltimo, jums priklauso nemokama konsultacinė, psichologinė ir kita Lietuvoje šiuo metu prieinama pagalba. Jeigu neturite lėšų advokato paslaugoms apmokėti, o Jūsų turtas bei pajamos mažos, galite kreiptis dėl nemokamos arba iš dalies kompensuojamos teisinės pagalbos.

Jeigu dėl nusikaltimo mirė jums artimas žmogus – Jūsų šeimos narys arba artimas giminaitis, Jūs taip pat laikomas nukentėjusiuoju. Tokiu atveju turite teisę kreiptis nemokamos konsultacinės ar psichologinės pagalbos, kuri gali padėti jums išgyventi artimo žmogaus netektį. Jūs taip pat įgyjate visas nukentėjusiojo teises baudžiamajame procese ir turite teisę kreiptis į teismą dėl Jums nusikaltimu padarytos žalos atlyginimo. 

Nusikaltimas yra veiksmas, kuriuo sukeliama fizinė, turtinė ar moralinė žala. Dažniausiai nukenčiama nuo vagysčių, sukčiavimo, smurto artimoje aplinkoje. 

 

  1. Elektroninis leidinys Ką turi žinoti nukentėjęs asmuo?


     
  2. Elektroninio leidinio versija regos negalią turintiems asmenims (PDF formatas su aktyviomis nuorodomis
    Leidinį Brailio raštu galite rasti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos filialuose visoje Lietuvoje. 
     
  3. Elektroninio leidinio versija klausos negalią turintiems asmenims (vertimas į gestų kalbą (vaizdo įrašas)
     
  4. Elektroninio leidinio versija sutrikusio intelekto asmenims (tekstas lengvai suprantama kalba (antras lygis)
     
  5. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta trumpa atmintinė

     

Atnaujinimo data: 2024-01-25