>

2019 m. lapkričio 13 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – Teisingumo Teismas) priėmė sprendimą byloje Lietuvos Respublikos Seimo narių grupė, C-2/18, kurioje į Teisingumo Teismą su prašymu priimti prejudicinį sprendimą kreipėsi Lietuvos Respublikos Konstitucinis teismas.

2018 m. balandžio 18 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pateikė savo rašytines pastabas, o 2018 m. gruodžio 5 d. Vyriausybės atstovas dalyvavo teismo posėdyje.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė šioje byloje įrodinėjo, kad teismui pateiktas vertinti Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas Nr. XII1907 neprieštarauja Sąjungos teisei.

Teisingumo Teismas įsiklausė į Lietuvos Respublikos Vyriausybės argumentus ir nusprendė, kad Lietuvoje taikomos žalio pieno supirkimo taisyklės, kuriomis buvo siekiama reaguoti į kretančias pieno supirkimo kainas, yra teisėtos. Sprendimas šioje byloje atitinka Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą poziciją byloje.

Plačiau.

Atnaujinimo data: 2023-11-16