Remiantis Europos Sąjungos reglamentu, kuriuo skatinamas laisvas piliečių judėjimas, nuo 2019 m. vasario 16 d. Europos Sąjungoje tam tikriems viešiesiems dokumentams ir jų patvirtintoms kopijoms netaikomas reikalavimas juos legalizuoti ar tvirtinti apostile. Kai kurie iš šių dokumentų (žr. išskirtus paryškintuoju šriftu) gali būti išduodami kartu su daugiakalbe standartine forma – taip išvengiama reikalavimo pateikti dokumento vertimą; be to, visais atvejais turi būti priimtas bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje narėje atliktas patvirtintas vertimas.
Reikalavimas legalizuoti ar tvirtinti apostile netaikomas tik valstybės narės institucijų išduotiems dokumentams, pateikiamiems kitos valstybės narės institucijoms, ir jų patvirtintoms kopijoms:
Reikalavimas legalizuoti ar tvirtinti apostile netaikomas tik dokumentams, kuriais nustatomas vienas ar keli toliau išvardyti faktai (paryškintu šriftu nurodytiems naudojama daugiakalbė standartinė dokumentų forma):
Atkreiptinas dėmesys, kad ne visos standartinės formos išduodamos visose valstybėse narėse.
Daugiakalbė standartinė forma gali būti naudojama tik kitoje valstybėje narėje ir turi būti pateikta kartu su viešuoju dokumentu, prie kurio ji pridedama.
Jeigu valstybė narė leidžia vietoj originalo pateikti viešojo dokumento patvirtintą kopiją, tos valstybės narės institucijos turi priimti valstybės narės, kurioje buvo išduotas viešasis dokumentas, patvirtintą kopiją.
Daugiau informacijos apie reglamentą ir daugiakalbes standartines formas galima rasti Europos e. teisingumo portale https://beta.e-justice.europa.eu/551/EN/public_documents.